• Konsultacja native speakera w cenie tłumaczenia!

  Teraz w cenie każdego tłumaczenia specjalisycznego oferuję konsultację z native speakerem. Dzięki temu daję gwarancję najwyższej jakości przetłumaczonego tekstu pod względem merytorycznym, stylistycznym i gramatycznym.
 • O mnie

  b2b4ee7e257d

          Kontakt z językiem rumuńskim mam od zawsze. Urodziłem się w polskiej rodzinie na rumuńskiej Bukowinie, gdzie spędziłem połowę swojego życia. W Rumunii ukończyłem szkołę podstawową i średnią, po czym wyjechałem na studia do Krakowa. Po ukończeniu filologii polskiej na Uniwersytecie Jagiellońskim zamierzałem wrócić na Bukowinę i uczyć języka polskiego w tamtejszych szkołach. Wróciłem, ale na krótko. W 1979 roku ożeniłem się z Polką i zamieszkałem w Polsce na stałe. Kontaktu z językiem rumuńskim jednak nie przerwałem. Często wyjeżdżam do Rumunii w celach służbowych. Po wejściu Rumunii do UE porzuciłem pracę w mediach i skupiłem się wyłącznie na pracy tłumacza oraz na obsłudze firm poszukujących kontaktów handlowych z kontrahentami lub klientami  w Rumunii. Posiadam podwójne obywatelstwo: polskie i rumuńskie.

   

           Po dołączeniu Rumunii do Unii Europejskiej, relacje handlowe  Polski z tym krajem nabrały znaczengo przyspieszenia. Coraz więcej polskich przedsiębiorców wprowadza swoje towary i usługi na rynek rumuński. Znajomość języka, ale także historii i geografii tego kraju oraz mentalności Rumunów, może w dużej mierze ułatwić kontakty z klientami na tamtejszym rynku. Wielokrotnie wykonywałem tłumaczenia  podczas wizyt rumuńskich delegacji w Polsce (spotkania, prezentacje, zwiedzanie regionu) oraz na rzecz  polskich instytucji państwowych i kulturalnych. Uczestniczyłem także w wyjazdach biznesowych do Rumunii, gdzie pośredniczyłem w kontaktach inwestorów polskich w kontrahentami rumuńskimi.  Tłumaczę miedzy innymi umówy, statuty, projekty dla firm polskich współpracujących z Rumunią.

   

           Wysoki stopień znajomości języka rumuńskiego pozwala mi na przyjmowanie i realizowanie szerokiego wachlarza zleceń.  Trudne teksty, jeżeli zachodzi taka potrzeba, są konsultowane ze specjalistami.

  Moją dewizą jest solidne i terminowe tłumaczenie oraz zapewnienie Państwu nawyższej jakosci usług.

   

  Zapraszam

   


  Pobierz CV 

  Osoby zainteresowane oraz ewentualnych partnerów zapraszam do zapoznania się z moim CV które można pobrać klikając na powyższy odnosnik


  Fatal error: Call to undefined method s2class_upgrade::get_usermeta_keyname() in /home/klient.dhosting.pl/antweb/rumunski.info/public_html/wp-content/plugins/subscribe2/classes/class-s2-upgrade.php on line 292